English
Arabic
Persian
​کیورینگ بتن ZCU30

​کیورینگ بتن ZCU30


نگهداری و عمل آوری بتن تازه پس از بتن ریزی و باز نمودن قالبها امری ضروری و یکی از ارکان اصلی در بتن ریزی است. در صورت عدم عمل آوری مناسب بتن ، بخشی از آب بتن که می بایست در فرآیند هیدراسیون شرکت کند، تبخیر می شود و بتن دچار ضعف و ترک های سطحی و عمقی خواهد شد. این موضوع در مناطق گرمسیری مشهود تر است. منظور از عمل آوری بتن ، ایجاد پوششی است که کمک به توسعه خواص بتن در حالت سخت شده نماید. در اصل عمل آوری مجموعه اقداماتی است که بوسیله آنها رطوبت و شرایط دمایی مخلوط های سیمانی ثابت نگه داشته شود، تا فرایند آبگیری یا هیدراسیون بتن به درستی انجام شود . جهت عمل آوری بتن، محصولی کارآمد با کاربری آسان و خواص منحصر به فرد، با عنوان کیورینگ تولید و به بازار ارائه شده است.کیورینگ با ایجاد یک لایه نازک بر روی سطح بتن، پس از پایان عملیات بتن ریزی باعث انعکاس بخش عمده ای از تابش نور خورشید می شود و به این ترتیب مانع تبخیر سریع آب بتـن و بالا رفتن دمای سطح بتن شده و عاملی مهم در افزایش کیفیت نهایی بتـن می باشد . کیورینگ شرایطی ایده آل جهت عمل آوری و نگهداری بتن فراهم می سازد . در نظر داشته باشید که ، شرایط عمل آوردن بتن ارتباط مستقیم با مقاومت و دوام بتن دارد .​​​​​​​

بسته بندی:گالن 30و25 کیلویی

حالت : مایع (بی رنگ)

یون کلر: ندارد 

1.4 gr/cm3    :وزن مخصوص

قابلیت انحلال در آب و غیر قابل اشتعال

خواص و اثرات محصول

کاهش سرعت تبخیرآب بتن با ایجاد یک لایه نازک روی سطح خارجی بتن
عدم نیاز به آب پاشی مداوم و مرطوب نگه داشتن سطح بتن
حبس نمودن آب اختلاط بتن برای پیشرفت در واکنش هیدراسیون
جلوگیری از انقباض و ترک های ناشی از تبخیر سریع آب بتن کاهش نفوذ پذیری سطحی بتن
جلوگیری از پوسته شدن سطحی بتن
ممانعت از بالا رفتن دمای سطح بتن
انعکاس بخشبزرگی از نور خورشید
بدون ایجاد تغییر در رنگ سطوح بتنی​​​​​​​

روش مصرف

اجرای کیورینگ روی سطح بتن ، می بایست به محض پایان بتن ریزی و همزمان با باز نمودن قالب ها انجام شود.
چنانچه به دلایلی در اجرای کیورینگ تاخیر افتاد ، می بایست ابتدا سطح به کمک آب پاشی، کاملا اشباع شود تا جهت اجرای کیورینگ آماده شود.
در مناطق با آب و هوای گرم و در مورد بتن ریزی های حجیم، باید ضخامت لایه اجرایی کیورینگ بیشتر باشد . لذا توصیه می شود در
شرایط مذکور حداقل دو لایه کیورینگ روی سطح اجرا شود. اجرای لایه دوم کیورینگ باید حداکثر تا نیم الی 1 ساعت پس از اجرای لایه اول اجرا شود.
در شرایطی که دمای هوا پایین است و وزش ملایم باد وجود دارد، پیشنهاد می شود به ماده کیورینگ 20 الی 30 درصد آب افزوده شده و سپس روی سطح اجرا شود.
ماده کیورینگ بتن را می توان به روشهای مختلف مانند اسپری نمودن روی سطح و یا اعمال به کمک قلم مو و غلتک اجرا نمود.​​​​​​​

میزان مصرف

شرایط نرمال محیطی :
در محیط های با شرایط هوایی نرمال هر کیلوگرم محصول کیورینگ برای پوشش 5 الی 6 متر مربع از سطح کافیست.
شرایط هوایی گرم :
در مناطق گرمسیری می بایست کیورینگ در دو لایه اجرا شود . بنابراین هر کیلوگرم ماده کیورینگ برای اجرای 3 الی 4 متر مربع از سطح کافیست . پیشنهاد می شود جهت اجرای لایه اول 20 الی 25 درصد آب به محصول اضافه شود.​​​​​​​