English
Arabic
Persian
پرایمیر امولسیونی عایق امولسیونی ZW24​​​​​​​

پرایمیر امولسیونی (قیری) ZW24​​​​​​​

محافظت از مقاطع بتنی که در مجاورت خاک قرار دارند، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است . خاک حاوی یون های مخرب شیمیایی و سولفاتها است که در صورت عدم محافظت مناسب از سطوح بتنی ، احتمال نفود عوامل مخرب به داخل سازه و آسیب دیدن به مقطع بتنی وجود دارد . بهترین زمان برای محافظت از بتن در برابر عوامل مخرب شیمیایی، همان ساعات اولیه اجرای بتن می باشد ، زیرا بتن در حالت خمیری تمایل فراوانی به از دست دادن آب دارد و همچنین ممکن است در تماس با مقاطعی باشد که جاذب آب باشند و آب اختلاط بتن ، قبل از شرکت در فرآیند هیدراسیون، کاهش یابد که این امر موجب بروز ترک های سطحی و یا در پاره ای مواقع ایجاد ترک های عمقی خواهد شد . این امر به دلیل جمع شدگی و ایجاد انقباض و اُفت حجمی ملات اتفاق می افتد . این ترک ها بهترین راه برای نفوذ یون ها و عوامل شیمیایی مخرب و سولفاتها به داخل بتن هستند که در نتیجه، خوردگی میلگرد در شبکه میلگردی را به دنبال خواهد داشت و به مرور زمان، آسیبهای جدی به سازه وارد خواهد شد. برای رفع این مشکل و محافظت از بتن تازه در برابر نفوذ عوامل مخرب محیطی و همچنین عایق نمودن سطح بتن جهت از دست دادن آب کمتر، از محصول پرایمر امولسیونی (قیری) که بر پایه قیر و رزین های اصلاح شده فرموله شده ، استفاده می شود.
پرایمر امولسیونی (قیری) ، محصولی تک جزئی بر پایه قیر و پودرهای معدنی مخصوص است و در هنگام اجـرا از چسبندگی خوبی به سطوح فولادی ، بتنی ، آجـری ، آسفالت و دیگر مصالح ساختمانی برخوردار می باشد . این محصول پس از خشک شدن در مقابل نفوذ رطوبت و بخار آب مقاوم خواهد بود و تا اندازه زیادی سطح را عایق می کند .
پرایمر امولسیونی (قیری) در صورت اجرا در دو لایه سطح را کاملاً عایق و ضد آب می نماید، ولی عموماً پرایمر امولسیونی (قیری) به عنوان لایه زیرآیند برای اجرای عایق امولسیونی به کار می رود.​​​​​​​

بسته بندی:سطل 25 k

حالت :مایع (رنگ مایل به مشکی)

زمان خشک شدن سطحی:حدود 3 ساعت

1 gr/cm3 :وزن مخصوص

قابلیت انحلال در آب 

خواص و اثرات محصول

مقاوم در برابر عوامل خورنده فلز و بتن
قابلیت اجرا به روش سرد
سهولت و سرعت اجرای بالا
مقاوم در برابر حملات میکرو ارگانیزمی
حفاظت از انواع خورندگی
دوام شیمیایی مناسب در برابر اسیدهای ضعیف
عدم وجود حلال های نفتی در فرمولاسیون
غیر قابل اشتعال بودن
شکل پذیری مناسب
اقتصادی ترین روش آب بندی و عایقکاری
دوام شیمیایی خوب در برابر بازهای ضعیف
ایجاد چسبندگی عالی به فلز و بتن
غیر سمی و فاقد آلودگی​​​​​​​

روش مصرف

برای اجرای پرایمر امولسیونی ، سطح زیر کار باید عاری از هر گونه آلودگی و گرد و غبار و چربی و ... باشد.
در صورت وجود هر گونه آلودگی روی سطح ، توسط فشار شدید آب ( واتر جت ) یا سند بلاست نسبت به زدودن سطح از آلودگی ها اقدام نمایید.
پرایمر امولسیونی توسط اسپری یا فرچه یا قلمو، قابل اجرا می باشد.
لایه اول را روی سطح اجرا نمایید بصورتی که تمام سطح را بپوشاند.
لایه دوم را حدود 2 الی 3 ساعت پس از گیرش لایه اول ، درست زمانی که هنوز دست به سطح می چسبد اجرا نمایید.

میزان مصرف

میزان مصرف پرایمر امولسیونی (قیری) بستگی به جنس سطح مورد نظر برای اجرا و تخلخل و زبری سطح دارد. ولی بطور نرمال هر 300 الی 400 گرم پرایمر قیری می تواند 1 متر مربع از سطح را در یک لایه بپوشاند.​​​​​​​