English
Arabic
Persian
ماستیک پلی یورتان

ماستیک پلی یورتان

جهت ممانعت از خرابيهاي ناشي از انبساط و انقباض ساختمان، بر اثر تغيير درجه حرارت محيط بیرون ساختمان و يا جلوگيري از انتقال بار ساختمان قديمي مجاور به ساختمان تازه احداث شده ، همچنين در مواردي كه ساختمان بزرگ است و از چند بلوك متصل به هم تشكيل مي شود ، باید درز انبساط در محل های مناسب، با توجه به پارامترهای مختلف اعم از تعداد طبقات ، مصالح مصرفی و آب و هوای محل احداث ساختمان در نظر گرفته شود . همچنین در کف های بزرگ ، مانند کف سالنهای بزرگ صنعتی یا روسازی های جاده ای نیز نمی توان بتن ریزی را در یک مرحله انجام داد و باید با توجه به بزرگی سطح و ضخامت بتن ریزی ، درزهای اجرایی مناسب، در طراحی سازه در نظر گرفت . پر کردن این درزهای اجرایی و انبساطی پس از اجرا ، با ملاتهای معمولی مجاز نمی باشد و نیاز به ماده ای است که دارای قدرت چسبندگی و در عین حال الاستیسیته بالا باشد، تا درز پس از پر شدن در برابر تنش های سازه ای مقاومت کافی داشته باشد. ماستیک پلی یورتان محصولی کارآمد و قدرتمند برای پر کردن درزهای اجرایی و انبساطی می باشد. این محصول یک درزگیر پر قدرت یک جزئی ، با بنیان رزین های پلی یورتان می باشـد ،که با جذب رطوبت هوا به حالت فیزیکی جامد الاستیک و انعطاف پذیر تبدیل می شود و برای تعدیل و کنترل حرکت انواع درزها مورد استفاده قرار می گیرد . ماستیک پلی یورتان محصولی آماده مصرف می باشد و به راحتی در درزهای ایجاد شده قابل اجرا می باشد. از درزگیر پلی یورتان جهت تعمیر و مرمت درزها و ترک های سازه ای ، بصورت گسترده استفاده می شود.​​​​​​​

بسته بندی:تیوب 

حالت :کرم (خاکستری رنگ)

خواص و اثرات محصول

چسبندگی فوق العاده زیاد به انواع مصالح
درصد ازدیاد طول بالا
حفظ انعطاف پذیری در گرمای بسیار زیاد و یخبندان، بدون انقباض
اجرای ساده و آسان بدون نیاز به تخصص
مناسب برای استفاده در بازه های دمایی مختلف
مقاومت مناسب در برابر سایش
مقاوم در برابر تغییر شکل دائمی
مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت
مقاومت در برابر اشعه uv نور خورشید
مقاومت مناسب در برابر مواد خورنده
مقاومت مناسب در برابر اسیدها و هیدروکربنهای نفتی
بدون جمع شدگی و انقباض​​​​​​​

روش مصرف

تمامی درزهای مورد نظر برای اجرای ماستیک پلی یورتان می بایست، عاری از هر گونه ذرات سست، گرد و غبار، رنگ، چربی، آب و هر گونه رطوبت و مواد آلاینده گردد.
در صورت وجود نم و رطوبت در مقطع مورد نظر برای اجرای ماستیک ، آن را توسط حرارت یا سایر روش ها خشک نمایید، زیرا اجرای ماستیک پلی یورتان در مقطع مرطوب و نم دار، ممکن است ایجاد حباب نماید.
در صورت وجود آلودگی ها و گرد و خاک یا نقاط سست توسط فشار آب ( واتر جت ) و یا ساب زدن نسبت به زدودن سطح از آلودگی ها اقدام نمایید.
سطوح متخلخل حتماً بوسیله ساب زدن، سنـد بلاست یا روش های دیگر هموار شوند.
حداقل سن بتن برای اجرای درزگیر پلی یورتان 28 روز می باشد.
پیشنهاد می شود سطح زیرآیند جهت افزایش چسبندگی ، توسط پرایمر پوشش داده شود.
پرایمر را حداقل 3 ساعت و حداکثر 6 ساعت قبل از اجـرای ماستیک روی سطح اجـرا نمایید.
چنانچه پس از 6 ساعت پس از اجرای پرایمر ، محصول ماستیک پلی یورتان در مقاطع آمـاده سازی شده اجـرا نشد، مجدداً پرایمـر را اجـرا کنید.
برای اجـرای ماستیک لازم است عرض و عمق اجرا با هم برابر باشد، تا مقطعی که ماستیک در آن اجرامی شود شکل مربع پیدا کند.
اجرای ماستیک پلی یورتان توسط گان مخصوص تزریق ماستیک انجام می شود . درزگیر پلی یورتان توسط گانهای دستی و بادی با حداکثر فشار 3/5 کیلوگرم اجرا می شود.
برای پرداخت نمـودن و صیقلی شدن سطوح نهایی از کاردک یا ماله آغشته به مایع شوینده استفاده نمایید.​​​​​​​

میزان مصرف

بسته به مقطع درز و حجم مورد نظر برای اجرا و لحاظ نمودن وزن مخصوص ، میزان مصرف قابل محاسبه خواهد بود .