English
Arabic
Persian
الیاف بتن پلی پروپیلن

الیاف بتن ماکروسنتتیک

الیاف ماکروسنتتیک، که گاهی اوقات به عنوان الیاف مصنوعی “سازه ای” نیز شناخته می شوند، از ترکیبی از پلیمرها ساخته می شوند و در اصل برای این منظور ساخته شده اند تا در برخی از کاربردها جایگزینی برای الیاف فولاد باشند. در ابتدا آن ها بعنوان یک جایگزین بالقوه برای الیاف فولادی موجود در بتن پاششی شناسایی شدند، اما تحقیقات و توسعه در سال های اخیر نشان داد که آنها در طراحی و ساخت دال های متکی به زمین و طیف وسیعی از کاربردهای دیگر نقش دارند. همچنین مشخص شده است که از الیاف ماکروسنتتیک می توان برای طیف گسترده ای از مقاومت بتن استفاده کرد.
الیاف ماکروسنتتیک مقاومت کششی بالایی دارند (تقریبا 600 مگاپاسکال) و همچنین مدول الاستیسیته نسبتاً بالایی دارند (تقریبا 10 گیگا پاسکال) برخلاف الیاف پلی پروپیلن، الیاف ماکروسنتتیک می توانند به طور قابل توجهی ظرفیت پس از ترک خوردن بتن را افزایش دهند و شروع به استفاده از آن ها به جای الیاف فولاد در طیف وسیعی، از جمله دال های متکی به زمین (داخلی و خارجی)، بتن پاششی، واحدهای بتنی پیش ساخته کوچک و دال های کف کامپوزیت روی عرشه فولادی کاربرد دارند.
الیاف ماکروسنتتیک به ویژه برای تأمین آرماتورهای اسمی در محیط های تهاجمی، مانند سازه های دریایی و ساحلی مناسب هستند، زیرا از مشکلات لکه گیری و آسیب ناشی از خوردگی فولاد رنج نمی برند. علاوه بر این، از آنجا که رسانا نیستند، در توسعه واگن های برقی و راه آهن سبک مورد استفاده قرار گرفته اند.
خصوصیات الیاف ماکروسنتتیک توسط BS EN 14889، الیافی برای بتن، تعریف، مشخصات و انطباق پوشش داده شده است. یک نیاز این است که تامین کننده حجم واحد الیاف را در کیلوگرم بر متر مکعب اعلام کند تا به مقاومت خمشی باقیمانده 1.5 MPa در خیز مرکز 0.47 میلی متر و یا مقاومت خمشی باقیمانده 1 MPa در خیز مرکز 3 میلی متر در هنگام آزمایش مطابق با تست استاندارد تیر برسد به علاوه تولید کننده باید اثبات کند که الیاف ماکروسنتتیک تحت تأثیر مواد قلیایی موجود در خمیر سیمان قرار نمی گیرند، در برابر رطوبت و مواد موجود در مواد افزودنی هواگیر و مواد شیمیایی مقاوم هستند. آنها همچنین باید در برابر کلریدها در سازه های دریایی یا در معرض نمک های یخ زدایی مقاوم باشند.​​​​​​​

بسته بندی:کیسه 20 کیلویی

حالت :پلاستیک (سفید و مشکی)

وزن مخصوص :
0.9 g/cm3
مقاومت کششی
690 MPa

بسته به نوع کاربرد در طول های 30، 40 و 50 میلی متر

خواص و اثرات محصول

مقاومت های معادل الیاف ماکروسنتتیک و میلگرد توسط محاسبات مهندسی ارائه می شود. ترک خوردگی ناشی از جمع شدگی پلاستیک را کنترل و جداسازی و آب انداختگی را کاهش می دهد.
مقاوم سازی سه بعدی در برابر ترک های کوچک و بزرگ فراهم می کند.
دوام کلی، مقاومت در برابر خستگی و مقاومت خمشی را افزایش می دهد.
کاهش هزینه در محل در برابر مش برای کنترل ترک، دما یا انقباض
در هر زمان قبل از بتن ریزی به راحتی به مخلوط بتن اضافه می شود.
مطابق باASTM C 1399 ،C 1550 ، C 1609 و C 1018 آزمایش شده است.
قابل استفاده برای طراحی توسط آیین نامه ACI 360 R-10

روش مصرف

الیاف پلاستیک بتن شرکت زرلو مستقیما به میکسر حاوی بتن حین اختلاط یا پس از آن ریخته می شود. به ازای هر متر مکعب بتن باید حداقل 4 تا 5 دقیقه دقیقه عملیات میکس با سرعت بالا انجام شود تا الیاف پلاستیکی کاملا با مخلوط بتنی ترکیب شود و بصورت یکنواخت در همه جای آن پخش شود.

میزان مصرف

میزان متوسط مصرف الیاف پلاستیک در بتن با توجه به نوع کاربری و عملکرد مورد نظر از 1 تا 4 کیلوگرم به ازای هر متر مکعب بتن متغییر می باشد.​​​​​​​
سبد خرید