English
Arabic
Persian

اسکوپ پروانه ای
اسکوپ پروانه ای که از لحاظ ظاهر شبیه پروانه می باشند برای اتصال هر چه محکم تر سنگ به دیوار کاربرد دارد.جنس اسکوپ پروانه ای از جنس ورق تولیدی از ورق آهنی تا ورق آهن آبکاری گالوانیزه و گالوانیزه فولادی می باشد البته در جنس آلومینیم نیز تولید می گردد که قیمت آن  نسبت به سایر جنس ها گران قیمت تر می باشد.
اسکوپ های پروانه ای در 3 سایز تولید می گردد:
اسکوپ پروانه کوچک : ورق هشتاد12 گرمی
اسکوپ پروانه متوسط : ورق نود 20 گرمی
اسکوپ پروانه بزرگ : ورق نود  24 گرمی
 
روش کاربرد اسکوپ پروانه ای
ابتدا با دستگاه ، تعدادی برش بر روی سنگ ایجاد کرده و اسکوپ ها را داخل شیارها قرار داده و سپس سنگ را به ملات چسبانده ، فلز باعث جذب هر چه بیشتر ملات شد و درنتیجه احتمال شل شدن سنگ و سقوط آن کاهش می یابد.​​​​​​​

اسکوپ سنگ -طرح Z (زد )
کلیه مصالح غیر فلزی ساختمان که به عنوان باربر یا بصورت تزیینی در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند ، در صورتیکه دارای خاصیت مکندگی نباشند و یا مکندگی آن کافی نباشد، در مجاورت ملات ، آب آن را به خود جذب نمی کنند که در این صورت چسبندگی بین مصالح و ملات به حد کافی نیست . یکی از این مصالح سنگ می باشد که اغلب به عنوان نما – حتی در مکان های مرتفع – نیز استفاده می شود که در صورت کنده شدن می تواند برای عابرینی که از زیر چنین جاهایی عبور می کنند خطر جانی داشته باشد . همچنین کنده شدن سنگ باعث لطمه خوردن به نمای ساختمان شده که برای تعمیر آن مجبور به صرف هزینه و زمان زیادی هستیم .
برخلاف روش سیم اسکوپ که فقط نیروها توسط دو رشته سیم بالایی به صورت کششی تحمل می شود ، در استفاده از این روش ، نیو اسکوپ سنگ -طرح Z در محدوده های مختلف پشت سنگ در دل آن جای گرفته و با تقسیم نیرو در چند نقطه ، سنگ را مهار میکند .  در روش اسکوپ سنگ در گوشه های کار ، جایی که دولبه سنگ ، گوشه ( زاویه ) به وجود می آورند ، معمولاً شیار ایجاد شده کنار یکی از سنگها قابل رؤیت می باشد ولی در این روش با توجه به قرار گرفتن نیو اسکوپ در پشت سنگ ، هیچ گونه محدودیتی در تعداد و محل قرار گرفتن اسکوپ وجود ندارد .
استفاده از نیواسکوپ ها گوشه های کار را بد نما نمی کند .
در روش سیم اسکوپ سیم گالوانیزه نِما ، در شیار لبه سنگ بدون هیچ لایه محافظتی رها می شود، وجود رطوبت و بخار حاصل از خشک شدن ملات از یک طرف و ناخالص بودن آلیاژ سیم از طرف دیگر احتمال خوردگی سیم را بیشتر نموده و در نتیجه امکان کنده شدن سنگ زیاد است ولی با توجه به اینکه نیواسکوپها در پشت سنگ و بین ملات مدفون می شوند، احتمال خوردگی آنها کمتر است و در نتیجه کیفیت بهتری نسبت به روش سیم اسکوپ دارد.
 
مزایای اسکوپ سنگ -طرح Z نسبت به سایر روش های مهار سنگ
آماده سازی سریع و آسان
حفظ زیبایی سطح سنگ
پنهان بودن پس از نصبآماده سازی سریع و آسان
ایمن تر
مطمئن تر
ارزان تر

​اسکوپ سنگ H
​​​​​​​مناسب برای سقف

​اسکوپ سنگ شیاردار

سبد خرید