English
Arabic
Persian
نام محصولپوشش بتنیسایز میلگرد تعداد در بسته
hard 252510-321000
hard 303010-32500
hard 404010-32500
hard 505010-25500
hard 505010-32500
hard 606010-32300
hard 757510-32300
hard 10010010-32200

فونداسیون ها و کف های نیمه سنگین :
میزان مصرف 4 عدد اسپیسر هاردفیکس در هر متــر مربع می باشد .
کف های فوق سنگین و حجیم :
میزان مصرف 6 الی 10 عدد اسپیسر هاردفیکس در هر متر مربع، با توجه به حجم سازه می باشد .
تیرها و پوترها :
میزان مصرف 2 عدد در هرفاصله 60 الی 70 سانتیمتر از یکدیگر در طول، به صورت ردیفی می باشد.

​​​​​​​اسپیسر هارد فیکس دارای دوشاخک است که به منظور قفل کردن میلگرد درون خود طراحی شده است . میلگرد روی نشیمنگاه اسپیسر هاردفیکس قرار گرفته و توسط شاخک های قفل کن تثبیت می شود . پس از قرارگیری میلگرد روی نشیمنگاه سطح زیرین میلگرد تا سطح قالب کف یا بتن کف ، پوششی بتنی روی میلگرد را ایجاد خواهد نمود، که به آن کاور بتن گفته می شود.

​میزان و روش مصرف

سازه های سنگین مانند فونداسیون وهمچنین مقاطع بتنی حجیم ، دارای بافت میلگردی پر حجم تر و سایز میلگردهای ضخیم تر می باشند . به این دلیل فشار وارده توسط آرماتورها در اینگونه مقاطع، نسبت به سایر مقاطع مانند سقفها و تیرها، به اسپیسر بیشتر است و باید اسپیسر پلاستیکی مناسبی انتخاب شود تا توان لازم برای تحمل فشار وارده را دارا باشد. اسپیسر سنگین هارد فیکس، مناسب ترین قطعه برای ایجاد پوشش بتنی، در کلیه کف های سنگین و پر تراکم مانند فونداسیون ، تیرها ، شناژها و کف های حجیم می باشد .
هارد فیکس ها قادر به تحمل بار نقطه ای 350 تا 600 کیلوگرم می باشند و می توان با محاسبه وزن میلگردها و بارهای زنده و مرده موجود، با قرار دادن تعدادمناسب از اسپیسر هارد فیکس پوشش بتنی مناسب را برای میلگرد ایجاد نمود.​​​​​​​

اسپیسر هارد فیکس با توجه به طراحی ویژه و توان باربری بالای خود، مخصوص استفاده در سطوح سنگین و نیمه سنگین پیش بینی شده است.
در سطوحی که شبکه میلگردی فوق سنگین وجود دارد ، می بایست وزن سازه میلگردی در یک متر مربع محاسبه شود و با توجه به توان تحمل بار نقطه ای اسپیسر هاردفیکس ، تعداد مورد نیاز در یک متر مربع به علاوه بارهای زنده و مرده موجود، مشخص شود.
چنانچه پس از محاسبه وزن شبکه میلگردی در یک متر مربع ، اعداد به دست آمده با در نظر گرفتن بارهای زنده و مرده در حد متوسط به پایین باشد، می توان از اسپیسر ماکس فیکس به جای اسپیسر هارد فیکس استفاده نمود تا از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد.
پیشنهاد می شود اسپیسر هارد فیکس، برای سازه های با قطر میلگرد حداقل 14 مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا میلگردهای با قطر پایین، درون شاخک های کاور پلاستیکی هارد فیکس به خوبی قفل و تثبیت نخواهند شد و موجب به هم خوردن اندازه دقیق پوشش بتنی روی میلگرد خواهد شد.
دقت نمایید جا زدن میلگرد داخل اسپیسر، همراه با پیچش و چرخاندن به طرف جانبی نباشد، زیرا ممکن است موجب شکستن شاخک های اسپیسر پلاستیکی شود.
اسپیسر هارد فیکس برای قرارگیری میلگرد ،تا حداکثر قطر 32 میلیمتر طراحی شده است و چنانچه ایجاد کاور بتنی برای میلگردهای با سایز غیر متعارف و بسیار بزرگتر از 32 میلیمتر وجود دارد ، استفاده از اسپیسرهای پلاستیکی گزینه مناسبی نمی باشد.

اسپیسر هارد فیکس

اسپیسر هارد فیکس 

HARD FIX SPACER
سبد خرید