English
Arabic
Persian
نام محصولپوشش بتنیسایز میلگرد تعداد در بسته
mini 20206-161000
mini 25256-161000
mini 30306-161000
mini 40406-161000
mini 50506-161000

فاصله نگهدار پلاستیکی میلگرد مینی فیکس دارای دو شاخک دندانه دار است که به منظور قفل کردن و تثبیت میلگرد داخل اسپیسر تعبیه شده است. پس از قرارگیری میلگرد میان شاخک های اسپیسر و نشستن روی نشیمنگاه ، میلگرد توسط شاخک ها، قفل می شود . فاصله نشیمنگاه میلگرد تا کف قالب یا سطح زیرین، تعیین کننده پوشش بتنی روی میلگرد خواهد بود،که به اصطلاح به آن کاور بتن گفته میشود.

​​​​​​​میزان مصرف اسپیسر پلاستیکی در هر متر مربع چه مقدار می باشد ؟
سقف های سبک :
میزان مصرف اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس 4 عدد در هر متر مربع می باشد .
تیرها و پوترهای سبک :
میزان مصرف 4 عدد در هر متر طول (در هر ردیف دو عدد با فاصله 5 سانتی متر از یکدیگر)

​میزان و روش مصرف

در بسیاری از مقاطع بتنی، با توجه به ضخامت بتن ریزی پایین و یا وجود انتظار مقاومتی پائین تر، از میلگردهای با قطر پایین ( کمتر از 12 میلیمتر ) و یا بعضاً از میلگردهای حرارتی استفاده می شود. از اینگونه مقاطع و سازه های بتنی، می توان به بتن ریزی سقف های تیرچه بلوک ، سقف های عرشه پولادی ، انواع کف ها و سقف های بافته شده با شبکه های میلگردی سبک و تولید قطعات پیش ساخته بتنی اشاره نمود. در اینگونه سازه ها طبعاً وزن شبکه میلگردی و بارهای اجرایی نسبت به سایر المان های سازه ای کمتر می باشد و می توان جهت ایجاد پوشش بتنی مناسب برای میلگردها، از اسپیسرهای پلاستیکی مینی فیکس استفاده نمود . این گروه از اسپیسرها قادر به جای دادن میلگرد از قطر 6 تا 16 میلیمتر داخل شاخک های قفل کن خود هستند. عمده مصرف اسپیسرهای مینی فیکس در سازه های فولادی با حداکثر قطر میلگرد 12 میلیمتر میباشد . فاصله نگهدار پلاستیکی سبک مینی فیکس، نسبت به موارد مشابه با وزن و حجم پائین تر طراحی و تولید شده است و از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر است. اسپیسرهای پلاستیکی مینی فیکس قادر به تحمل بار نقطه ای 25 تا 35 کیلوگرم می باشند که این اختلاف در توان باربری نقطه ای، با کاهش و یا افزایش ارتفاع اسپیسر تغییر خواهد داشت . به دلیل اینکه مقاطع ذکر شده برای استفاده اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس عموماً سبک هستند، با قرار دادن 4 عدد اسپیسر در هر متر مربع، انتظارات لازم برطرف خواهد شد. ولی چنانچه سازه ای با شبکه آرماتور بندی متراکم تر و سنگین تر وجود داشته باشد، باید با محاسبه وزن شبکه میلگردی به ازای یک متر مربع و در نظر داشتن توان باربری نقطه ای اسپیسر مینی فیکس ، تعداد اسپیسر مورد نیاز برای استفاده در یک متر مربع را به دست آورد.

اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس از نظر طراحی به گونه ای می باشد، که در سطوح افقی با شبکه های میلگردی سبک مانند سقف ها ،مورد استفاده قرار گیرد.
اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس قادر به قرار دادن میلگرد از قطر 6 تا 18 میلیمتر، داخل شاخک های خود است. ولی این توانایی دلیل بر این نیست که بتواند بار وارده توسط سازه های میلگردی با قطر میلگرد بالا را تحمل کند، زیرا کاور پلاستیکی مینی فیکس برای سطوح افقی سبک با توان تحمل بار نقطه ای تا 35 کیلوگرم طراحی شده است و چنانچه قطر میلگردها در محدوده مذکور باشد، ولی وزن سازه بالا باشد، باید از اسپیسر های قوی تر مانند اسپیسر ماکس فیکس یا هارد فیکس استفاده کرد.
چنانچه پس از محاسبه وزن شبکه میلگردی در یک متر مربع و در نظر گرفتن بارهای زنده و مرده  مقادیر به دست آمده، از حد توان اسپیسر مینی فیکس بالاتر باشد. افزایش تعداد اسپیسر مینی فیکس، به منظور پخش نیروهای وارده منطقی و مقرون به صرفه نیست و بهتر است از اسپیسر پلاستیکی قوی تر، مانند ماکس فیکس استفاده شود ، زیرا توان باربری نقطه ای حدود 4 برابربالاتر، نسبت به مینی فیکس را دارد و طبعاً نیاز به استفاده از تعداد کمتری درهر متر مربع خواهد بود . از طرفی کاهش تعداد اسپیسر و انتخاب نوع مناسب ، از لحاظ اقتصادی و زمان اجرا، بسیار مقرون بصرفه تر خواهد بود.
پیشنهاد می شود از اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس، برای سازه های با قطر میلگرد حداکثر 12 استفاده شود و برای قطرهای بالاتر از اسپیسرهای افقی قوی تر استفاده شود.
دقت نمایید جا زدن میلگرد داخل اسپیسر پلاستیکی بتن ، همراه با پیچش و چرخاندن به طرف جانبی نباشد، زیرا ممکن است موجب شکستن شاخک های اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس شود.

اسپیسر مینی فیکس 

Mini FIX SPACER
اسپیسر ماکس فیکس
سبد خرید