English
Arabic
Persian
نام محصولپوشش بتنیسایز میلگرد تعداد در بسته
پایه دابل25/4032<200
909010-22400
10010010-22400
11011010-22400
12012010-32400
13013010-32400
14014010-32400
15015010-32400
18018010-32300

ابتدا نری یا هد را داخل شیار موجود در پایه قرار دهید و تا حدی بفشاریدکه به انتهایی ترین قسمت پایه فرو رود . سپس میلگردهای مش زیرین را روی پایه قرار دهید .لازم بذکر است که ارتفاع دو بال پایه اسپیسر دابل فیکس، با دو بال دیگر متفاوت است و این امکان را می دهد که میلگردها بصورت متقاطع روی هم قرار گیرند . پس از بافتن و چیدن میلگردهای ردیف پایین ، میلگردهای مش بالا داخل شاخک های کارگیر هد دابل فیکس، قرار می گیرند.
دال های دو شبکه با وزن نرمال:
میزان مصرف استاندارد 4 عدد اسپیسر دابل فیکس در هر متر مربع است.
دال های دو شبکه با وزن سنگین :
با محاسبه وزن شبکه میلگردی در یک متر مربع و در نظر گرفتن توان باربری اسپیسر پلاستیکی دابل فیکس ، تعداد مورد نیاز فاصله نگهدار پلاستیکی دو مش برای یک متر مربع مشخص می شود. دقت شود چنانچه شبکه آرماتورها بیش از حد سنگین باشند بصورت کمکی از اسپیسرهارد فیکس با فواصل 1 الی 2 متر از یکدیگر جهت مش های پایین و بالا استفاده شود.

​میزان و روش مصرف

در بسیاری موارد سازه های بتنی بصورت دال بتنی اجرا می شوند که نیاز به قرارگیری دو شبکه یا دو ردیف میلگرد، جهت مسلح سازی بتن می باشد . چنانچه بخواهیم برای اسپیسرهای ردیف پایین و ردیف بالا بصورت مجزا اسپیسر مصرف کنیم از نظر اقتصادی مقرون بصرفه نمی باشد و از طرفی دیگر، در بسیاری از مقاطع شبکه های میلگردی پایین برای قرارگیری اسپیسر مورد استفاده، برای مش بالا مزاحمت ایجاد خواهند نمود . بدین منظور اسپیسر ویژه دابل فیکس، طراحی و تولید شده است.این اسپیسر از دو بخش پایه و هد ساخته شده است و داخل یکدیگر مونتاژ می شوند . قسمت پایه اسپیسر پلاستیکی دابل فیکس مخصوص قرارگیری مش های ردیف پایین دال و قسمت هد نیز مخصوص قرارگیری مش های ردیف بالا در دال می باشند. قسمت پایه به دلیل پهنای کافی ، قابلیت جای دادن میلگرد با سایز آزاد را دارد ولی با توجه به توان باربری فاصله نگهدار پلاستیکی دو مش ، حداکثر میلگرد 28 میلیمتر برای قرارگیری روی پایه پیشنهاد می شود. قسمت هد کاور پلاستیکی دابل فیکس، نیزقادر به جای دادن میلگرد تا حداکثر قطر 18 میلیمتر را دارا می باشد. اسپیسر دو مش دابل فیکس قادر به تحمل بار نقطه ای 150 تا 200 کیلوگرم را دارا می باشد که بر اساس ارتفاع اسپیسر متغیر خواهد بود.

اسپیسر دو شبکه دابل فیکس مخصوص استفاده در سقف های دال بتنی و یا کف های بتنی با ضخامت نسبتاً بالا که جهت مسلح سازی آنها از دو ردیف میلگرد استفاده شده است ، می باشد. به طور معمول در هر متر مربع 4 عدد اسپیسر دابل فیکس مصرف می شود، ولی با توجه به وزن یک متر مربع سازه میلگردی و با در نظر گرفتن توان باربری نقطه ای اسپیسر دابل فیکس می توان تعداد مناسب برای هر متر مربع را به دست آورد. چنانچه پس از محاسبه وزن یک متر مربع سازه میلگردی، با توجه به بارهای مرده و زنده ، وزن پایینی برای سازه محاسبه شد ، می توان فاصله ها را بیشتر کرد و برعکس زمانی که وزن یک متر مربع از سازه فولادی، با در نظر گرفتن سایر نیروهای وارده در هنگام اجرای پروژه، بیش از توان تحمل 4 عدد اسپیسر دابل فیکس ( در حالت نرمال ) در یک متر مربع باشد ، می توان تعداد اسپیسر مصرفی را افزایش داد. چنانچه در شرایط خاص وزن شبکه میلگردی پایین سنگین تر از حد نرمال باشد، می توان بصورت کمکی از پایه دابل فیکس، بصورت تکی استفاده نمود .البته این کار با بهره گیری از سایر اسپیسر ها ، مانند هاردفیکس ها نیز قابل انجام می باشد. مد نظر داشته باشید که در صورت سنگین بودن شبکه میلگردی بالا ، می توان در فواصل منظم از هاردفیکس ها به عنوان تقویت، لابه لای اسپیسر ها استفاده نمود .

اسپیسر دابل فیکس 

Duble FIX SPACER
اسپیسر فلت فیکس
سبد خرید