روش مصرف

1 – مقدار ابر روان کننده کربوکسیلاتی دیرگیر محاسبه شده با توجه به عیار بتن با 2 برابر حجم از آب اختلاط بتن رقیق شود . افزودنی رقیق شده به بتن درحال اختلاط به تدریج اضافه شود .

2 – این محصول را می توان به مخلوط آماده بتن اضافه نمود و پس از میکس کامل ، بتن ریزی انجام شود . پیشنهاد می شود به ازای هر متر مکعب بتن ، حداقل 1 دقیقه عملیات میکس صورت گیرد.

3 – ابر روان کننده کربوکسیلاتی دیرگیر را می توان در هنگام تولید بتن به بچینگ و یا تراک میکسر اضافه نمود.

توجه گردد افزودنی ابر روان کننده کربوکسیلاتی دیرگیر مستقیم روی سیمان خشک ریخته نشود .

میزان مصرف

میزان مصرف

بهترین میزان مصرف برای کسب مشخصات خاص، با انجام آزمایشات مختلف در شرایط کارگاهی تعیین می شود . این ویژگی بستگی به عوامل گوناگونی از جمله دمای محیط ، نوع و اندازه سنگدانه ها ، عیار سیمان ، نسبت آب به سیمان و … دارد. ولی بطور معمول میزان نرمال مصرف ابر روان کننده، از 0/2 الی 0/8 درصد وزن سیمان مصرفی می باشد . در نظر داشته باشد میزان دیرگیر شدن بتن با توجه به دوز مصرفی ابر روان کننده کربوکسیلاتی دیرگیر، تغییر خواهد داشت.

ابرروان کننده کربوکسیلاتی

made in iran
www.zorlushimi.com

ابر روان کننده کربوکسیلاتی دیرگیر، محصولی توانمند با قابلیت کاهش آب اختلاط بتن و افزایش کارایی بتـن می باشد، که بر اساس جدیدترین و پیشرفته ترین فرمولاسیون تولید و عرضه می شود. این محصول دارای زنجیره های جانبی طویل می باشند که موجب پخش یکنواخت ذرات سیمان در بتن می باشد. ابر روان کننده کربوکسیلاتی دیرگیر با کنترل زمان گیرش بتن، کار پذیری بتن را افزایش می دهد و مـوجب کسب مقـاومت اولیه بیشتر و همچنین افـزایش مقـاومت بالاتر در دراز مـدت می شـود. این محصول برای بتـن ریزی های حجیم، حمل بتـن در مسـافت های طولانی و بتن ریزی در شرایط آب و هوای گرم مناسب می باشد. ابر روان کننده بتن ، کاهنده بسیار قوی آب اختلاط بتــن می باشد و افزاینده بسیار قوی کارایی بتـن با عملکرد بالا بوده و به نحو چشمگیری پخش شدن ذرات سیمانی را درون مخلوط، بهـبود می بخشد . مصرف این محصول موکداً به الزامات ساخت بتــن های ویژه ( خود تراز شونـده و خود متراکم شونـده ) و بتـن هایی که الزامات آئین نامه ای آن به حداقل رساندن نسبت آب به سیمان باشد و یا در شرایط خاص که افت اسلامپ با دیگر مواد فوق روان ساز قابل جبران نباشد، تأکید شده است . ابر روان کننده کربوکسیلاتی به دلیل کاهش قابل ملاحظهی نسبت آب به سیمان ، باعث افزایش مقاومت و کاهش نفوذ پذیری بتن در برابر نفوذ مواد شیمیایی مخرب شده و در نتیجه دوام و پایایی بتن را افزایش می دهد.