چسب کاشی خمیری ( پلیمری )

روش مصرف

  • عمل آوری :     سطح مورد نظر برای اجرای چسب کاشی خمیری می بایست عاری از هرگونه آلودگی و گرد و غبار و روغن و … باشد.

   چنانچه سطح دچار آلودگی و گرد و غبار است ، با فشار آب (واتر جت ) یا سند بلاست نسبت به زدودن سطح از آلودگی اقدام شود.

   سطح مورد نظر برای اجرای چسب کاشی نیازبه آماده سازی و عمل آوری دارد و روش های عمل آوری سطح، با توجه به جنس سطح متغیر است .

   زیرکارکاغذ دیواری : ابتدا کاغذ را از دیوار جدا کرده ، سپس توسط کمی پرایمر ، زیرسازی نمایید . سپس با کاردک شانه ای ، چسب کاشی خمیری را حداکثر به وسعت یک متر مربع و ضخامت 3 الی4 میلیمتر بر روی دیوار پهن نموده و در مدت 5 الی10 دقیقه کاشی را روی سطح آغشته به چسب کاشی خمیری ، نصب نمایید .

   زیرکارگچ : قبل از نصب کاشی ، سطح گچ با پرایمر آغشته شود (پرایمر میتواند محلول رقیق چسب بتن باشد) سپس اجرا شود .

   زیرکارکاشی : هرگونه چربی از روی سطح کاشی پاک شود و بوسیله سنگ زدن ، لعاب کاشی را کاملاً از بین ببرید . سپس یک لایه پرایمر آکریلیکی روی سطح اجرا نمایید و سپس چسب کاشی خمیری را روی سطح اجرا نموده و کاشی را بچسبانید.

   زیر کار سیمانی یا بتن : ابتدا یک لایه پرایمر روی سطح اجرا نمایید و پس از آن چسب کاشی خمیری را توسط کاردک شانه ای روی سطح پخش نموده و کاشی را بچسبانید.

   نکته :

   کاشی نصب شده توسط چسب کاشی خمیری ، بعد از 48 ساعت به استحکام نهایی می رسد.

   پس از رسیدن به استحکام نهایی، می توان عملیات بندکشی را شروع کرد.

   به فاصله 2 روز بعد از بندکشی سطح مورد نظر قابل استفاده میباشد .   برای نصب کاشی توسط چسب کاشی خمیری ، باید حداقل 60% پشت کاشی به چسب آغشته گردد .

میزان مصرف

میزان مصرف چسب کاشی خمیری بستگی به وضعیت زیرکار (تخلخل و ناهمواری و شیارهای کاشی دارد) اما به طور معمول هر 2/5 کیلوگرم چسب کاشی، برای یک متر مربع کافی می باشد .

چسب کاشی خمیری ( پلیمری )

made in iran
www.zorlushimi.com

شرح

جهت کلیه مراحل نصب کاشی و سرامیک محصولات نوین تولید و به بازار عرضه شده است که مزایا و خصوصیات ویژه ای را حاصل می کنند . یکی از مهم ترین مراحل کاشیکاری ، نصب کاشی به سطح زیرآیند می باشد . در روشهای سنتی معمولا از ملاتهای سنتی (ترکیب شن و ماسه و سیمان ) برای کاشیکاری استفاده می شد. ولی امروزه استفاده از ملاتهای سنتی برای نصب کاشی منسوخ شده است و از چسب های ویژه آماده برای نصب کاشی و سرامیک به کف ودیوار استفاده می شود. یکی از معمول ترین چسب های مورد استفاده برای کاشیکاری ، چسب کاشی خمیری می باشد. چسب کاشی خمیری بر پایه رزین های آکریلیکی ، پودرهای معـدنی و مـواد غلظت دهنـده می باشد . مصرف این محصول علاوه بر نصب سـریع کاشی و کاهش وزن مصالح ساختمانی، مـوجب افزایش فضای داخلی ساختمان نیـز می گردد ، زیـرا در روش های قدیم کاشی به فاصله 4 الی 5 سانتیمتری از دیوار قرار گرفته و پشت آن با دوغاب سیمان پر می گردید، که نه تنها مصالح زیادی مصرف می گردید، بلکه حجم زیادی از فضای داخلی محل را اشغال می نمـود ، در صورتی که در استفاده از چسب کاشی ، این محصول به ضخامت 4 الی 5 میل بر روی دیوار پهن می گردد و سپس در زمان کمی کاشی بر روی آن نصب می گردد . چسب کاشی خمیری، محصولی آماده مصرف می باشد و به سادگی با کاردک شانه ای بصورت لایه ای نازک ، روی سطح اجرا شده و کاشی روی آن چسبانده می شود.