مراحل آببندی سرویس بهداشتی

آب بندی سرویس بهداشتی :

قصد داریم تا با استفاده از محصولات Zorlu رفع نم و رطوبت سرویس بهداشتی را بدون نیاز به تخریب شرح دهیم.

آب بندی سرویس بهداشتی
آب بندی سرویس بهداشتی با محصولات زُرلو

 

سرویس بهداشتی و هر بخش دیگری از ساختمان که با آب در ارتباط باشد نیاز به آب بندی و ایزولاسیون دائمی و مستحکم دارد که مطلوب بودن کیفیت این لایه به عوامل متعددی بستگی دارد.

 

یکی از این عوامل، کف سازی صحیح و اصولی است که زیر بنای اصلی مرحله ی آب بندی و عایق کاری سرویس بهداشتی محسوب میگردد. به مجموعه عملیات شیب بندی و کروم بندی، نرمه کشی و سایر عملیاتی که پس از اتمام مرحله بتن ریزی و سفت کاری در ساختمان صورت میگیرد تا آن محل قابل استفاده گردد، کفسازی گفته میشود. کروم بندی به معنای ایجاد سطح تراز جهت اجرای اندود سیمانی و زیر بنای اصلی مرحله شیب بندی میباشد. در این مرحله میتوان با استفاده از محصول ZA12 اندود سیمانی را با چسبندگی و ضریب آب بندی بالا اجرا نمود. به عملیات اجرای شیب و ایجاد کشش جهت هدایت جریان آب و فضولات به سمت آبراه یا لوله های فاضلاب و جلوگیری از تجمع آب و رطوبت در سطح، شیب بندی گفته میشود. در این مرحله نیز میتوان ملات شیب بندی را با استفاده از محصول آب بند ZA12 تهیه و اجرا کرد. پس از آن نوبت به عملیات نرمه کشی و اتمام مرحله کفسازی میرسد که با استفاده از محصول آب بنددوجزئی میتوان ملات نرمه کشی را تهیه و اجرا نمود.

 

آب بندی سرویس بهداشتی از صفر تا صد با استفاده از محصول T90

هدف از کف سازی سرویس بهداشتی ساختن سطح اتکائی مطمئن و مقاوم در برابرفشار و تنش های ناشی از نوسانات سازه ای میباشد چراکه کف سازی اصولی سرویس بهداشتی موجب افزایش استحکام و مقاومت سطح در برابر نفوذ و عبور رطوبت نیز خواهد شد.

 

پس از انجام مراحل زیرسازی و کف سازی سرویس بهداشتی، نوبت به اجرای مهمترین و حساس ترین مرحله، یعنی عایق کاری و آب بندی سطح میرسد که بعضا افراد جهت کاهش هزینه ها به اشتباه اجرای این مرحله را که نیازمند دانش و تخصص، اصول مهندسی و تجربه و مهارت عملی میباشد، به افرادی که دانش علمی کافی ندارند و صرفا به صورت تجربی و مطابق با سنت های پیشین، عمل مینمایند و متعاقبا دستمزد کمتری نیز می گیرند، میسپارند یا از محصولاتی با مرغوبیت کم یا شیوه های سنتی و منسوخ شده مانند قیر و ایزوگام استفاده می نمایند. این کار میتواند خسارات بی شماری هم به خود شخص کارفرما و هم ساکنان مجموعه وارد نماید ونه تنها موجب کاهش هزینه ها نمی گردد بلکه منجربه تحمیل نمودن هزینه های بیشمار و دوباره کاری جهت تعمیر یا تعویض، تخریب و نوسازی لایه آب بندی می گردد.

 

این در حالیست که با استفاده از چسب آب بندی نانو T90 میتوان با هزینه ای مناسب یکبار برای همیشه کار آب بندی و عایق کاری سرویس بهداشتی را انجام داد.

 

عملیاتی که قبل از کف سازی سرویس بهداشتی می بایست انجام شود:

عبور لوله کشی از کف ساختمان

عبور خرطوم و سیم کشی برق از کف ساختمان

عبور لوله های آب گرم پکیج از کف ساختمان برای گرمایش خانه

شیب بندی، کروم بندی و سیمانکاری و اجرای زیرسازی سرویس بهداشتی با استفاده از محصول ZA12

نرمه کشی و اتمام عملیات کفسازی سرویس بهداشتی با استفاده از محصول آب بند دوجزئی

مراحل اجرای صفر تا صد آب بندی و عایق کاری سرویس بهداشتی:

ماهیچه کشی و مقاوم سازی محل اتصالات و کف شور و لوله های تعبیه شده با استفاده از محصول آب بند دوجزئی

اجرای لایه ایزولاسیون و آب بندی با استفاده از محصول T90

اجرای توری جهت کنترل تنش های کششی و خمشی سازه در اطراف لوله ها، کنج ها و محل اتصالات، بعد از اجرای لایه اول ماستیک ایزولاسیون

کاشی کاری و ساخت ملات نصب کاشی با استفاده از محصول چسب کاشی زرلو

بندکشی و درزگیری بین کاشی ها و اطراف لوله و اتصالات با استفاده از محصول T90 و پودر بند کشی

تعاریف و اصطلاحات:

کروم بندی چیست :

به معنای ایجاد سطح تراز جهت اجرای اندود سیمانی و زیر بنای اصلی مرحله شیب بندی میباشد. جهت اجرای کروم بندی، بالاترین نقطه و پایین ترین نقطه سازه (یعنی نقطه خروجی آب) را مشخص می نماییم و اختلاف تراز این ۲ نقطه را به دست می آوریم و فاصله طولی بالاترین نقطه را با توجه به شیب مورد نیاز، تا پایین ترین نقطه، اندازه گیری می کنیم.

 

سیمانکاری و نرمه کشی چیست :

در این ۲مرحله از ترکیب مصالح خشک با آب و افزودنی های بتن و ملات برای مسطح کردن سطح نهایی استفاده میکنیم.

 

کف سازی چیست :

به مجموعه عملیاتی گفته میشود که پس از اتمام عملیات سفت کاری در ساختمان انجام میشود تا ساختمان را به حالت سکونت درآورد.

 

شیب بندی چیست :

به عملیات اجرای شیب در کف سرویس بهداشتی به منظور ایجاد کشش جهت هدایت جریان آب و فضولات به طرف کف شور گفته میشود که در فضاهایی با ابعاد کم با کم یا زیاد کردن ملات پشت موزاییک یا کاشی و در فضاهایی با ابعاد بزرگ تر، بوسیله شیب بندی و کروم بندی و شمشه گیری به طرف کفشو انجام و اجرا می شود.

 

محصولات کاربردی شرکت زرلو در آب بندی سرویس بهداشتی از صفر تا صد :

 

۱: چسب بتن آب بند ZA12

 

چسب بتن آب بند مایع غلیظ پلیمری با حالت امولسیونی بر پایه رزین های کوپلیمر میباشد . این چسب ها عموماً محلول های کلوئیدی از پلیمرهای مختلف در آب هستند که مقاومت کششی و خمشی و همچنین دوام بتن را افزایش میدهند . همچنین از این محصول می توان برای چسباندن بتن جدید به بتن قدیم و همچنین افزایش چسبندگی ملات های تعمیراتی به سطوح زیر کار استفاده نمود. همچنین چسب بتن آب بند مشکلات ایجاد درز سرد به دلیل عدم یکپارچکی بتن ، افزایش دمای هوا ، تاخیر در ساخت و حمل بتن و ... ایجاد می شود را برطرف می کند.

 

خواص و اثرات

 • افزایش چسبندگی بتن یا ملات جدید به بتن یا ملات قدیمی
 • آب بند کننده و افزایش نفوذ ناپذیری بتن در برابر عوامل محیطی
 • کاهش اثرات جمع شدگی و انقباض و در نتیجه ایجاد ترک های انقباضی
 • مقاومت بالا در برابر سیکل های یخبندان
 • مقاوم در برابر نمک های یخ زدا
 • ایجاد انعطاف پذیری مناسب برای ملات یا بتن
 • حفظ کیفیت بتن در محیط های قلیایی

 

 

۲:ست آب بند دو جزئی

 

این محصول بر پایه سیمان و مواد معدنی به عنوان جز اول B و رزین اصلاح کننده پلیمری بر پایه اکریلیک به عنوان جز دوم A ، با قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا، چسبندگی بالا به سطوح بتنی، مقاومت عالی در برابر آب شده است

این نوع آب بند کننده برای محافظت از سطح و عایق بندی محیط های مرطوب مانند سرویس های بهداشتی، حمام، استخر، بام، بالکن و تمامی سطوحی که با آب در تماس هستند مناسب می باشد

 

* خواص و اثرات

رفع نفوذپذیری و آب بندی مقاطع مورد کاربرد

 • محافظت سطوح در برابر کربناسیون و نفوذ یون کلر
 • قدرت چسبندگی بسیار زیاد به سطوح زیرکار
 • قابلیت پل زدن بر روی ترک های مویین
 • مقاومت زیاد در برابر یخ زدگی
 • مقاومت شیمیایی خوب در برابر بنزین، کلریدها، نمک های یخ زدا
 • استحکام بسیار عالی در برابر مواد قلیایی و محلول اسیدهای غیرآلی ملایم
 • ضد جلبک و خزه

                       

 

 

 

 

۳:چسب و رزین آب بند T90

 

این ماده که بر پایه رزین های آکریلیک و با بهره ­گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است، قابلیت ترکیب در هر نوع دوغاب را به راحتی دارا بوده و پس از اجرا، پیوند قوی با سازه اجرا کرده و دارای نفوذ بسیار عالی در سطح می باشد. با توجه بـه قدرت بالای واترپروفی و مقاومت در برابر فشار های منفی و مثبت آب ، بر روی تمامی سطوح نفوذپذیر از قبیل سیمانی، بتنی، سنگی، گچی، آجری، چوبی و ... قابل اجرا بوده و بصورت رزین و عایق کاربرد دارد.

 

* خواص

 • عدم نیاز به سیمان کاری و ملات پلاستر پس از اجرا
 • کاهش ضخامت لایه ایزولاسیون
 • عدم ورقه شدن لایه های آب بندی به مرور زمان
 • عدم آسیب پذیری و سوراخ شدن لایه در مقابل تنش های طبیعی سازه
 • قابلیت ترکیب با انواع رنگ های آکریلیک (پایه آب).

 

 

 

 

 

 

توجه :درخصوص میزان مصرف هر یک از محصولات معرفی شده در این مقاله روی لینک محصول کلیک کنید .

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش