English
Arabic
Persian
نام محصولپوشش بتنیسایز میلگرد تعداد در بسته
flat fix 25256-161000

فاصله نگهدار میلگرد فلت فیکس دارای دو شاخک دندانه دار است که به منظور قفل کردن و تثبیت میلگرد داخل اسپیسر تعبیه شده است. پس از قرارگیری میلگرد میان شاخک های اسپیسر و نشستن روی نشیمنگاه ، میلگرد توسط شاخک ها قفل می شود . فاصله نشیمنگاه میلگرد تا کف قالب یا سطح، تعیین کننده پوشش بتنی روی میلگرد خواهد بود. یک صفحه تخت نیز بصورت افقی در زیر اسپیسر فلت فیکس تعبیه شده است که باید روی سطح بصورت کاملاً افقی قرار گیرد تا مانع نفوذ یا فرو رفتن اسپیسر ، به داخل سطوح فرو رونده شود.

​​​​​​​روی سطوح نرم و فرو رونده :
میزان مصرف فاصله نگهدار سبک فلت فیکس 4 عدد در هر متر مربع می باشد .
روی فوم های یونولیت :
میزان مصرف 2 عدد در عرض فـوم می باشد که می بایست در  فاصله 50 سانتیمتر از یکدیگر در طول فوم تکرار شود.

​میزان و روش مصرف

میلگرد گذاری روی سطوح نرم و فرو رونده، مانند سقف های پوشیده شده از یونولیت، همواره یکی از دغدغه های موجود برای مجریان محترم می باشد. زیرا اسپیسرهای کارگذاری شده برای این سطوح، معمولاً در اثر حرکت پرسنل کارگاهی و جابجایی مصالح و بتن ریزی، در سطح نرم و فرو رونده موجود فرو رفته و به این ترتیب پوشش یکپارچه زیر شبکه میلگردی رعایت نخواهد شد . لازم بذکر است که عموماً روی سطوح پوشیده شده با یونولیت، از میلگردهای حرارتی که دارای قطر پایین هستند استفاده می شود. بدین منظور اسپیسر فلت فیکس، که قسمت بالای آن دقیقاً مشابه اسپیسر مینی فیکس است، با تفاوت داشتن یک صفحه افقی در زیر اسپیسر، طراحی و تولید گردیده است. این قطعه روی سطح نرم و فرو رونده به اندازه کافی نشیمنگاه و ایستایی دارد وفرو نخواهد رفت . اسپیسر فلت فیکس قادر به جای دادن میلگرد تا قطر 16 درون شاخک های خود است و با توجه به ارتفاع، قادر به تحمل بار نقطه ای 25 تا 35 کیلوگرم می باشد.

اسپیسر پلاستیکی فلت فیکس از نظر طراحی طوری در نظر گرفته شده است که در سطوح افقی با شبکه میلگردی سبک مانند سقف های نرم و فرو رونده، مورد استفاده قرار گیرد و استفاده آن در سایر سطوح سبک منطقی نیست، چون صفحه تخت زیرین ممکن است سازه را دچار ضعف مقطعی نماید.
اسپیسر فلت فیکس قادر به جای دادن میلگرد از قطر 6 تا 18 میلیمتر داخل شاخک های خود است. ولی قطعاً شبکه میلگردی با قطر میلگردی بالای 14 میلیمتر، جزء شبکه های میلگردی با وزن متوسط محسوب می شود و ممکن است استفاده از اسپیسر فلت فیکس برای آن مناسب نباشد . ولی به لحاظ اینکه این محصول مخصوص استفاده در سطوح نرم و فرو رونده است و اسپیسر قوی تری که چنین خصوصیاتی داشته باشد ، در حال حاضر حداقل در بازار ایران وجود ندارد ، می بایست وزن سازه میلگردی و نیروهای وارده را برای یک متر مربع محاسبه نمود و با توجه به توان باربری نقطه ای اسپیسر فلت فیکس ، تعداد لازم را برای استفاده در یک متر مربع به کار برد.
پیشنهاد می شود از اسپیسر پلاستیکی فلت فیکس برای سازه های با قطر میلگرد حداکثر 14 استفاده شود و برای قطرهای بالاتر از اسپیسرهای افقی قوی تر مانند اسپیسر مکس فیکس استفاده شود.
دقت نمایید جا زدن میلگرد داخل اسپیسر پلاستیکی بتن ، با پیچش و چرخاندن به طرف جانبی همراه نباشد، زیرا ممکن است موجب شکستن شاخک های اسپیسر پلاستیکی فلت فیکس شود.

Flat FIX SPACER
اسپیسر فلت فیکس
سبد خرید